PROJEKTY PARK BONARKA
Podstawowym założeniem projektu było zaproponowanie koncepcji, o niespotykanym charakterze i ciekawych elementach, jako odpowiedź na monotonie istniejących parków. Stworzenie elementu charakterystycznego i niepowtarzalnego w skali miasta miałoby zapewnić parkowi rozpoznawalność, zainteresowanie oraz zaznaczenie obecności, w stosunku do dominanty krajobrazowej, jaką jest Centrum Handlowe Bonarka. Z tego względu autor jako motyw przewodni w parku wykorzystał koparkę.
Koparka w parku jest symbolem minionego użytkowania terenu, eksploatowanego na potrzeby działalności Cegielni Bonarka. Można przypuszczać, że odbywało się to za pomocą koparek, które symbolizują przekształcenie, ingerencję w teren, charakterystyczny dla zagospodarowywanego obszaru. Warto dodać, że obecnie na obszarze eksploatowanym przez zakład górniczy Bonarka można spotkać maszyny takie jak te użyte w projekcie, czyli koparki obrotowe, na gąsienicach.
Uzupełnieniem obranej idei jest uwzględnienie w koncepcji śladów innej, przemysłowej historii Bonarki. Z tego względu autor zagospodarował betonowe baseny – pozostałe po nieistniejących zakładach chemicznych – jako elementy kluczowe w układzie parku.
Duży wpływ na zaprojektowany układ ścieżek i rozmieszczenie funkcji miała lokalizacja parku. Sąsiedztwo z dużym centrum handlowym oraz osiedlami mieszkaniowymi wymagało aby park był przyjazny klientom galerii i lokalnym mieszkańcom – czyli potencjalnym użytkownikom tej przestrzeni.