PROJEKTY    OGRÓD PRZYDOMOWY

Obrazek slidera ID 593 Obrazek slidera ID 594 Obrazek slidera ID 595 Obrazek slidera ID 596 Obrazek slidera ID 532 Obrazek slidera ID 533 Obrazek slidera ID 534 Obrazek slidera ID 535

Projekt ogrodu wraz z projektem nawierzchni podjazdu.

 

Inwestorzy zgłaszali problem z wodą opadową zalewającą ogród, której nie mieli gdzie odprowadzać. Z tego względu w koncepcji zagospodarowania otoczenia domu uwzględniono odwodnienie i miejsce na studnię chłonną. Studnia została zrealizowana w pierwszej kolejności i należycie spełnia swoje zadanie.

 

Koncepcja zakłada aranżację ogrodu wielownętrzowego, o różnych funkcjach. Duże znaczenie ma podkreślenie wejścia do domu, zdominowanego obecnie przez wiatę oraz nierówno rozmieszczone okna na elewacji. Zaproponowanym rozwiązaniem jest trejaż i pergola oraz wzór w nawierzchni prowadzący, w kierunku drzwi wejściowych. Dodatkowo kompozycja przedogródka (z soliterem na zamknięciu widokowym wnętrza) będzie uzupełnieniem strefy wejściowej i wizytówką posesji.

 

Ważnym elementem projektu jest trejaż (na winorośl) pełniący rolę ściany, zasłaniającej widok w głąb ogrodu i oddzielający przedogródek od dalszych wnętrz.

LOKALIZACJA:
Osieczany
udostępnij
zobacz inne z kategorii: ogród projekty