PROJEKTY    OGRÓD PRZYDOMOWY

Obrazek slidera ID 1696 Obrazek slidera ID 1697 Obrazek slidera ID 1698 Obrazek slidera ID 1699 Obrazek slidera ID 1714 Obrazek slidera ID 1715 Obrazek slidera ID 1716 Obrazek slidera ID 1718 Obrazek slidera ID 1719

Projekt ogrodu przydomowego wraz z projektem nawierzchni podjazdów.

 

Jest to kolejny etap prac projektowych (po projekcie zadaszenia) składający się na modernizację budynku i jego otoczenia.

 

Głównym założeniem przedprojektowym było uporządkowanie przestrzeni wokół domu. Polegało ono na przeprojektowaniu istniejących nawierzchni, schodów terenowych oraz na takim podziale przestrzeni aby była ona wielownętrzowa, o różnych funkcjach.

 

Rabaty z krzewami tworzą granice wnętrz, a większe krzewy i drzewa ozdobne ze względu na pokrój, kwitnienie czy jesienne przebarwienie liści zaprojektowano na osiach widokowych. Ze względu na niewielkie rozmiary ogrodu zaprojektowano drzewa, które osiągają niewielkie rozmiary. Dobrano rośliny o zróżnicowanej porze kwitnienia, tak aby ogród był ciekawy przez cały okres wegetacji. Formowane kule i niskie obwódki bukszpanowe oraz formowany żywopłot grabowy (ciekawy pokrój w okresie bezlistnym) i cisowy uczytelnią przestrzeń ogrodową podzieloną na wnętrza również w okresie jesienno-zimowym.

 

Życzeniem inwestora było zaprojektowanie tarasu (drewnianego) przy schodach obok głównego wejścia do domu, jako miejsce spożywania posiłków na świeżym powietrzu, w okresie letnim. Z tego względu zaprojektowano również stelaż na rośliny jednoroczne i dwuletnie, w tym zioła.

 

W ogrodzie przewidziano także miejsce na drugi taras (o nawierzchni z ozdobnych płyt betonowych), który jest na styku dwóch wnętrz ogrodowych, otoczony krzewami o ozdobnych i pachnących kwiatach. Istnieje możliwość szybkiego montażu zadaszenia chroniącego od słońca (w pełni składanego), którego zalety doceni się podczas letnich, upalnych dni.

 

Inwestor przewiduje realizacje projektu podzieloną na etapy, począwszy od połowy 2014 roku.

LOKALIZACJA:
Lubień
udostępnij
zobacz inne z kategorii: ogród projekty